Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar Adana

Adana’da ikamet eden ve Mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen kişiler kendilerine en yakın Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu‘na başvuru yapmalıdırlar. Mesleki Yeterlilik Kursları ve Mesleki Yeterlilik Belgesi veren kurumlar Adana‘da da bulunmaktadır. Adana ilinde faaliyet gösteren Mesleki Yeterlilik belgesi veren kurumlara nasıl ulaşabileceğinizi bu yazımızda anlatacağız.


Adana’da Mesleki yeterlilik Belgesi veren Kurumlar Türkak tarafından akredite edilerek Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ulusal yeterlilik ile yetkilendirilmiş kurumlardır.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yapılan denetimler sonucu, uygunsuzluk görülen bazı firmaların yetkisi kısmı veya tamamen kaldırılabilmektedir. Bu sebeple bilgilerde oluşabilecek farklılıklardan dolayı her zaman en güncel listeye MYK Web Portal üzerinden yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu arama kısmından sırasıyla aşağıdaki adımlar izlenerek Adana’da Mesleki yeterlilik Belgesi veren Kurumlar‘ı öğrenebilirsiniz.

MYK Web Portal‘a giriş yapılır.

Belgelendirme Kuruluşları sayfasına girdiğimizde yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu arama sayfası karşımıza çıkacaktır.

Sektör : Adana’da Yeterlilik Belgesi almak istediğiniz mesleğin sektörü seçilir.

Ulusal Yeterlilik: Adana’da Yeterlilik Belgesi almak istediğiniz meslek seçilir.

Şehir: Adana seçilir.

Ara tuşuna basılarak Mesleki Yeterlilik Belgesi veren kurumlar Adana sonucuna ulaşılr. Açılan sayfada Listelenen firmaların Yetki kapsamları ,Adana Mesleki Yeterlilik Belgesi Fiyatları‘nın yer aldığı ücret tarifesi ve Yetki durumu yer alır. Yetki durumu “Aktif” olan firmalar Adana’da Mesleki Yeterlilik Belgesi vermeye yetkilidir. Durumu “Kısmı Askı” veya “Yetkisi Kaldırıldı” olarak gözüken firmaların durumları tekrardan “Aktif” olana kadar Adana’da Mesleki yeterlilik belgesi verme yetkileri bulunmamaktadır.

MYK Web Portal’da neler yapabileceğinizi detaylı öğrenmek isterseniz aşağıdaki yazıya bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

MYK Web Portal


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir