Mesleki Yeterlilik Belgesi Başvurusu

Kişilerin Mesleki Yeterlilik Belgesi Başvurusu yaparak MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmeleri için almak istedikleri meslek grubuna ait ulusal yeterliliğin olması ve MYK tarafından ulusal yeterlilikte sınav ve belgelendirme yapma yetkisi bulunan yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşunun bulunması gereklidir.


Adaylar, Mesleki Yeterlilik belgesi almak istedikleri yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarını sitemiz üzerinde yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu sorgulama  sayfasından yaşadıklara yere en yakın yetkili belgelendirme kuruluşlarını öğrenerek Mesleki Yeterlilik Belgesi Başvurusu yapabilirler.

Sınav ve belgelendirme süreçlerinin tamamı bu kuruluşlarca yürütülmektedir.Belge almak isteyenler sınav başvurularını belge almak istedikleri ulusal yeterliliklerde yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarına yaparlar.

Ulusal yeterliliklere yürütülmekte olan teorik ve performansa dayalı sınavlardan başarılı ile geçen aday MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi ve taşınabilir cüzdan tipi MYK Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı almaya hak kazanır.

Bu Yazımızdan Size En yakın yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşunu bulabilirsiniz.


4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir