Mesleki Yeterlilik Belgesi Ücreti Geri Alma

Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanan adaylar Mesleki yeterlilik Belgesi ücreti geri ödemesi için nereye başvuru yapmalılar bu yazımızda ele aldık.
 
01/01/2018 – 31/12/2019 tarihleri arasında Mesleki Yeterlilik Belge Zorunluluğu Getirilen Meslekler de yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları tarafından gerçekleştirilmiş sınav sonucunda başarı elden eden kişilerin belge masraflarının %100’ü ve sınav ücretinin %50’si İşsizlik fonu tarafından karşılanacağı tebliğ edlmiştir. İşsizlik fonundan karşılanacak olan sınav ücretinin ek bir şartı brüt asgari ücretin yarısını geçmeyecek olmasıdır. Her bir kişi ilgili desteklerden sadece 1 kez faydalanabilecektir.
 
Yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları yani mesleki yeterlilik belgesi kursu Mesleki yeterlilik sınav sonucu başarılı olan adaylardan belge masrafı talep etmeyecektir. Mesleki Yeterlilik Belge Başvurusu yapan adaylar bu konuya dikkat etmelidir. Ayrıca adayların sınav ücreti ödemelerini geri alabilmeleri için mesleki yeterlilik belgesi kursu adaylar adına teşvikten yararlanma talebi oluşturacaklardır. Mesleki Yeterlilik Kurumu(MYK) tarafından yapılacak inclemeden sonra teşvik hakkı kazanan kişilere ödenecek olan tutarlar belirlenecektir. Belirlenmiş ödeme tutarları adayların banka hesaplarına yatırılacaktır.
 Geri Ödemem Ne Zaman Yapılacak?
Mesleki yeterlilik belgesi kursunun adayların teşvikten yararlanma taleplerini Mesleki Yeterlilik Kurumuna bildirdiği tarihi takip eden ay içerisinde ayın 21’i ile ayın 30’u arasında adayların banka hesaplarına ödemeleri iade edilecektir.
 

Teşvikten yararlanıp yararlanamayacağınızı Mesleki Yeterlilik Teşvik Sorgulama sayfamızdankontrol edebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir